abk teknik solidworks

HSMWORKS


HSMXPRESS
SOLIDWORKS'e tam entegre, Türkçe, %100 ücretsiz olan HSMXpress ile tüm prizmatik parçalarınızı başka hiçbir yazılıma ihtiyaç duymadan işleyebilirsiniz. HSMWorks'ün XPress versiyonu ile havuz boşaltma, profil işleme, delik delme, diş çekme, raybalama, baralama... gibi 2.5 eksen tüm frezleme işlemlerini yapabilirsiniz.

HSMWorks Premium
Türkçe ve SOLDWORKS'e tam entegre CAM çözümü olan HSMWorks Premium paket ile tüm 2.5 eksen, 3 eksen, 4/5 eksen pozisyonlamalı frezeleme, torna, c eksen torna tezgahlarınızı çalıştırabilirsiniz. Verimli ve hızlı programlama fonksiyonları sayesinde HSMWorks Premium imalathanenizin vazgeçilmezi olacaktır.

HSMWorks Ultimate
HSMWorks Premium'a ilave olarak 5 eksen sürekli frezeleme özelliklerini barındırır. SOLIDWORKS'e tam entegre ve Türkçe olan HSMWorks Ultimate ile tüm freze ve torna tezgahlarınızı çalıştırabilir ve parçalarınızı işleyebilirsiniz.

HSMWORKS

  HSMWorks, SOLIDWORKS® içerisinde tam parametrik olarak çalışan bir CAM çözümüdür. SOLIDWORKS kullanıcıları HSMWorks ile takımyolu oluştururken kendilerini farklı bir ortamda hissetmeden hızlı bir şekilde yüksek kaliteli takımyolları oluştururlar.
 
  HSMWorks yazılımının yenilikçi takımyolu stratejileri, gelişmiş yeni özellikleri ve Adaptive Clearing sayesinde kaba işlemede %80'e varan işleme zamanı tasarrufu ve buna bağlı takım ömrü uzaması sağlanır.
 
Torna / C Eksen Torna
 
  SOLIDWORKS içerisinde HSMWorks ile tüm iki eksen ve C Eksen tornalama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynen frezelemede olduğu gibi tüm takımyolları tam parametrik olarak oluşturulduğu için modelinizde değişiklik yaptığınızda tüm takımyolları otomatik senkronize olur ve böylece zaman kaybetmezsiniz. Ayrıca HSMWorks torna geniş ve esnek takım kütüphanesi ile çok daha hızlı programlama yapabilirsiniz.
 
4/5 Eksen Frezeleme
 
HSMWorks ile hem 4/5 eksen indeks (pozisyonlamalı) işlemlerinizi hem de simultane (sürekli) 4/5 eksen işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yine hızlı hesap motoru sayesinde diğer CAM programlarında sizi dakikalarca bekleten hesaplamalar HSMWorks içerisinde saniyeler içerisinde tamamlanacaktır.
SOLIDWORKS montaj ortamında çalışabildiğiniz için tüm bağlama aparatlarınızı/fikstürlerinizi işlemlerin içerisinde tanımlayabilir ve bu sayede tüm limit/çarpma problemlerinizi tezgahınıza parçalarınızı bağlamadan önce görüp önlem alabilirsiniz.
Makina simülasyonu sayesinde de tüm tezgah özelliklerinizi hesaba katarak işlemeyi görebilir ve gerçek işleme sürelerini de alabilirsiniz.

 

HSMWorks Genel Bakış