abk teknik solidworks

SOLIDWORKS CAM

SOLIDWORKS CAM

SOLIDWORKS® CAM, tam entegre tecrübe tabanlı teknolojisi sayesinde tasarım ve imalat işlemlerini tek sistem altında toplar ve tasarımcıların işlemin ön aşamalarında doğabilecek hataları görmesini sağlar. Bu sayede istenmeyen maliyetler oluşmadan engellenmiş olur ve ürün pazara planlandığı şekilde sürülebilir. 3B CAD tasarım kabiliyetlerindeki zenginlik sayesinde ürün geliştirme sürecini hızlandırır, hata ihtimalini azaltır, CNC programlama gibi sürekli tekrarlanan işleri daha pratik hale getirdiği için maliyetleri azaltır. Tecrübe Tabanlı İşleme (KBM) siz programladıkça işleme şeklinizi öğrenip sürekli tekrarlanan işlemlerde zaman kazanmanızı ve maliyet düşürmenizi sağlar.

SOLIDWORKS® CAM, sadece bilinen birçok CAD geometrisini tanımakla kalmaz ayrıca CAD model içerisindeki bu unsurların ne kadar imal edilebilir olduğunu da anlar, hatta bu imalatın ne kadar maliyeti olacağını da hesaplar. Otomatik olarak modeliniz üzerine en uygun imalat stratejilerini uygular. Bu sayede sadece hızlanmakla kalmaz aynı zamanda imalatınızı standart hale getirmiş olursunuz. SOLIDWORKS® CAM ayrıca teklif verme sürecinizi otomatikleştirmenizi sağlayıp daha hızlı hareket etmenizi ve maliyetlerinizi azaltmanızı sağlar. 

Model Tabanlı Tanım (MBD-Model Based Definition) verisi okunarak doğru yöntem ve toleranslarda işleme yapılması sağlanmış olur. Otomatik unsur tanıma yöntemi ile işleme sayesinde de prizmatik parçalar çok hızlı ve standardize edilmiş yöntemler ile verimli bir şekilde işlenir. 

SOLIDWORKS CAM 2018