abk teknik solidworks

3D QuickPress

3D QuickPress

Progresif kalıp yada sıvama kalıbı tasarımlarınızda SOLIDWORKS kullanıyorsanız 3DQuickTools'un size sunduğu çözümleri kullanarak tasarım sürecinizi hızlandırabilirsiniz. 3DQuickPress progresif kalıp tasarımcıları için geliştirilmiş bir SOLIDWORKS eklentisidir. Parçanın 3 boyutlu bir modeli ile 3 boyutlu şeridi kolay ve hızlı bir şekilde tasarlayabilirsiniz.

3DQuickStrip progresif şerit tasarımınızı SOLIDWORKS içerisinde hazırlarken size büyük bir hız kazandırır. Günümüzde yükselen parça kalitesi, daha kısa teslim zamanları ve daha karmaşık ürün tasarımları sebebiyle progresif kalıp üreticilerinin ihtiyaçları giderek artmakta. Bu şartlarda kalıp tasarımında geleneksel 2 boyutlu yaklaşımları kullanmak tasarımda hız kaybına ve mühendislik hatalarının artmasına sebep olabiliyor.

Güçlü açınım alma araçları sayesinde SOLIDWORKS modelleri yada diğer CAD programlarından alınmış modeller üzerindeki bükümleri, kabartmaları ve basit formları otomatik olarak hesaplayabilir ve açınımını alabilirsiniz. Karmaşık form bölgeler için ise kullanıcı tanımlı açınımlar ekleyebilirsiniz.

Şerit oluşturma araçları ile unsur ağacında sürükle&bırak yaparak hızlı bir şekilde şeridi oluşturabilir ve yaptığınız değişikliklerin grafiksel yansımasını anında alabilirsiniz. Şerit tasarımından sonra kalıp seti tasarımına geçebilirsiniz. 3DQuickPress, şeritte belirtmiş olduğunuz tüm erkekleri/dişileri otomatik olarak oluşturur. Tüm aparatları ekledikten sonra çarpışma ve çakışma testleri yapabilirsiniz. Kütüphanesine kolayca ekleyebileceğiniz kalıp setlerini de şeride göre otomatik olarak modifiye eder ve kalıp setindeki boşlukları oluşturur. Önceden hazırlanmış teknik resim şablonları sayesinde, kalıp seti tasarımınız bittiği an tüm plakaların teknik resim görünüşleri de otomatik olarak hazırlanır.

3D QuickPress Genel Bakış
3D QuickPress Şerit Tasarımı