abk teknik solidworks

ALMACAM


2B Nesting ve Punch (act/cut)
act/cut yazılım paketi , her türlü akışkan jet kesme makineleri (lazer, plazma, oksijen kesim, su jeti ) için ve aynı zamanda 2B router, delme-kesme (punch) ve kombine teknoloji makineleri için tasarlanmış entegre bir programlama çözümüdür. Kullandığınız makine hangisi olursa olsun, act/cut, her tür teknoloji veya makine özelliklerini dikkate alarak programlama sürecinizi mantıklı hale getirmek için en uygun şekilde yapılandırılmıştır.

3B Kesim (act/cut 3d)
Alma, 5 eksenli kesme makinelerinin ve kesme robotlarının programlanması için yüksek verimli bir çözüm geliştirmiştir. Basit ve sezgisel bir kullanıcı arayüzü sayesinde, act/cut 3d, eksenlerin sayısına veya kullanılan kesim tekniğine bakılmaksızın (lazer, plazma, su jeti veya router) her türlü 3D kesme makinelerinin programlanması için geliştirilmiştir. act/cut 3d, kompleks parçaların üst düzey üretim gereksinimleri de dahil olmak üzere karmaşık parçaların kesilmesi için her türlü ihtiyacı karşılayabilir.

Boru Kesme (act/tubes)
act/tubes, her tür boru kesme makineleri ve robotlarını (döner eksene sahip 2B makineler, boru kesimine özel 4 eksenli makineler, bir veya birkaç dönme eksenli 5 eksenli makineler, boru kesme amaçlı robot hücreler) kontrol edebilen ve boru modellemesinden CNC program türlerine kadar her tür boru kesme işleminin tüm adımlarını yöneten özel ve kapsamlı bir CAD/CAM çözümüdür.

Kaynak Robotu (act/weld)
act/weld, kaynağı, ark kaynağı robotlarının çevrimdışı programlanması için geliştirilmiştir ve robotlarınızın kullanım oranını optimize etmeye yardımcı olarak yüksek esneklik ve gelişmiş verimlilik sağlar. act/weld, sanal bir sahneden nitelikli kaynak koşullarında robot programlamanızı sağlar. act/weld, kaynakçı know-how ile optimum koşullarda programlar oluşturmanızı sağlayan programlama ve simülasyon araçlarını bir araya getirmektedir.

3B Nesting (almaCube)
almaCube, köpük, polistiren, mermer, ahşap ve derin dondurulmuş gıdalar gibi malzemeleri kesme konusunda uzmanlaşmış profesyoneller için tasarlanmış güçlü bir 3B iç içe yerleştirme yazılımıdır. almaCube, güçlü bir optimizasyon algoritması kullanarak bir dizi hammadde bloğu ve üretilecek bir dizi çıktıdan 3D düzenini otomatik olarak hesaplar. Bu, optimize edilmiş malzeme kullanımı sağlar ve dolayısıyla önemli malzeme ve zaman tasarrufu ile sonuçlanır.

Sac Metal Teklif Yazılımı (almaQuote)
almaQuote, hızlı bir şekilde çok basit teklifler veya sac metal parça üretimi için daha ayrıntılı teklifler verilmesini sağlar. almaQuote, çok kısa süreler içinde teklif taleplerine cevap vermesi gereken sac metal yüklenicileri ve çok özel gereksinimlere göre uyarlanmış ve özelleştirilmiş işlevler veya uygulamalar arayışında olan imalatçılar için tasarlanmıştır. almaQuote, hâlihazırda Alma tarafından geliştirilen bir CAD/ CAM yazılım ürünü kullanan veya kullanmayan tüm şirketler tarafından kullanılabilir.

Nesting ve Punch Optimizasyonu
Kesim optimizasyonu ve malzemelerin sac halinde kesilmesi için karmaşık şekillerin otomatik iç içe geçirilmesi alanında 35 yıldan beri öncü olan Alma, CAD/CAM yazılım geliştiricilerine iç içe geçirme konusundaki benzersiz deneyimini sunmaktadır: PowerNestLib, otomatik iç içe yerleştirme için güçlü ve kapsamlı bir kütüphanedir. Bu kütüphane, 2D iç içe geçirme (nesting) veya CAM kesim için optimizasyon uygulamaları geliştirmek üzere tasarlanmıştır ve geniş bir yelpazede sektörlerde kullanılabilir. PowerNestCube/Square, çubuk, dikdörtgen ve paralel borulu iç içe yerleştirme için geliştirilmiş bir yazılım bileşenidir. PowerNest Cube/Square, bir, iki veya üç boyutlu iç içe yerleştirme algoritmaları sağlar.

Robotik Uygulama Geliştirme (act/X)
act/X, 3D mafsallı nesneler (3D simülasyon yazılımı, robot programlama yazılımı, uzayda hareket eden makinelerin simülasyonu, vb.) içeren robotik yazılım veya animasyon uygulamaları geliştirmenizi sağlayan bir act ve X bileşen kütüphanesidir.

ALMACAM

Standart makinelerden en karmaşık tesisatlara kadar sac işleme ve mekanik kaynakla ilgili tüm teknolojik süreçleri standart haline getiren kullanıcı dostu CAD / CAM yazılımı, tüm üretim konfigürasyonlarına uygun ve derhal ölçülebilen kazanımlar sunmaktadır. 
 
35 yıldan bu yana kesim için karmaşık şekillerin otomatik iç içe geçirilmesi konusundaki uzmanlığıyla tanınan Alma, sac işleme, kesme ve robotlama yazılım alanında lider bir rmadır ve dünya çapında faaliyet yürütmektedir. 
 
Uygulama yazılımımız, ülke iştirakleri (İtalya, Almanya, Çin, Brezilya ve ABD), distribütörler, entegratörler, ortaklar, üreticiler veya yazılım yayıncılarını içeren dünya çapında bir dağıtım ağı aracılığıyla pazarlanmaktadır. 
 
Uygulama yazılımını geliştirirken algoritmalarımızı “yazılım bileşenleri” şeklinde grupluyoruz. Her iki etkinlik birbirini tamamlamaktadır ve ürünlerimizin tam kontrolünü garanti eden, müşterilerimizin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamamızı sağlayan değerli teknik uzmanlığımızın avantajlarını içermektedir.