abk teknik solidworks

CAMWorks


2.5 Eksen Freze
Sınıfının en iyisi CAMWorks 2.5 eksen frezeleme modulü otomatik kaba işleme, finiş işleme, diş çekme, yüzey işleme gibi tüm ihtiyaç duyduğunuz fonksiyonları içerir. Unsur tabanlı işleme teknolojisi sayesinde de programlama sürelerinizi %80 azaltır. Hılzı programlama ile yeniden tanışın.

3 Eksen Freze
CAMWorks 3 eksen frezeleme ile hızlı programlamayı tecrübe edin. Tecrübe tabanlı işleme sayesinde programlama sürelerinizi kısaltın. Kalıp işleme, model işleme, form parça işleme gibi tüm işlerinizde ihtiyaç duyduğunuz tüm fonksiyonlar CAMWorks 3 eksen frezeleme içerisinde sizinle.

4/5 Eksen Freze
CAMWorks çok eksen işlemenin esnek ve kolay kullanımı sayesinde çok eksen parçaları işlemekten korkmanıza gerek yok. İster pozisyonlamalı işleme ister sürekli işleme olsun CAMWorks üstün özellikleri ve kolay kullanımı sayesinde hızlı bir şekilde parçalarınızı programlayabilirsiniz.

Millturn (C Eksen Torna)
CAMWorks Millturn modulü aynı tezgah üzerinde hem torna hem freze işlemlerini tanımlamanızı sağlar. Tezgahlarınızdaki X, Y, Z, C ve B eksenlerini destekler. Ayrıca sürekli 5 eksen operasyonları da karmaşık parçalarınızda çok kolay bir şekilde tanımlayabilirsiniz.

Tornalama
CAMWorks 2 ve 4 eksen tornalama yazılımı ile torna tezgahlarınızda kaba, finiş, kanal işleme, diş çekme, kesme, delme... gibi tüm tornalama işlemlerini tanımlayabilirsiniz. SOLIDWORKS veya import veriler üzerinden yapacağınız unsur tanıma ile programlama sürelerinizi kısaltırsınız.

2/4 Eksen Tel Erezyon
CAMWorks tel erezyon yazılımı, birçok rakibinin freze operasyonlarını özelleştirmeye çalışması gibi değil de özel olarak tel erezyon tezgahlarını çalıştırmak için geliştirildi. 2 ve 4 eksen tüm kesim operasyonlarını CAMWorks ile kolayca tanımlarsınız. Ayrıca unsur tanıma özelliği sayesinde otomatik takımyolu oluşturarak %80 hız kazanırsınız.

CAMWorks Nesting
CAMWorks® Nesting SOLIDWORKS parça ve montajlarını otomatik olarak dizmek için oluşturulmuş bir Nesting modulüdür. SOLIDWORKS içerisine benzersiz integrasyonu sayesinde açılmış veya 3D model halindeki açılmamış parçalarınızı kolay ve hızlı şekilde dizmenizi sağlar. . CAMWorks Nesting, NestLib®, yani dünyanın en hızlı ve gelişmiş nesting kütüphanelerinden birini kullanır. Metal, ahşap veya kompozit malzemeler için kullanabilirsiniz.

CAMWorks Virtual Machine
CAMWorks Virtual Machine doğrudan g-kodu simülasyonu yapmak için son teknoloji altyapısını kullanmaktadır. Entegre CAM yazılımı içerisine doğrudan g-kodu simülasyonu uygulaması getiren ilk CAM yazılımı CAMWorks güçlü doğrulama altyapısı sunmaktadır. Kesici lokasyonu (CL) verisi kullanan diğer yazılımların aksine , CAMWorks Virtual Machine mevcut g-kodunu kullanarak hassasiyet ve doğruluktan emin olmanızı sağlar.

CAMWorks VoluMill
CAMWorks® VoluMill™ sayesinde işleme sürelerinizde %80'e varan zaman kazancı sağlayabilir ve takım ömürlerinizi 5 kata kadar arttırabilirsiniz. Ayrıca tezgah spindle ömrünüz de bu teknik ile uzayacaktır. İster 3B olsun ister prizmatik parçalar olsun tamamında bu yöntemi kullanabilirsiniz. Çelik, alüminyum, plastik, kompoazit malzemeler olmak üzere tüm malzeme grupları için kullanabilir ve tezgah verimliliğinizi arttırabilirsiniz.

CAMWorks

CAMWorks kullanıcılarınının tasarım ve imalat süreçlerini bir sistem üzerinde birleştirmelerini ve bu sayede üretim gecikmeleri ve yeniden üretim maliyetlerini engellemelerini sağlar. Bu sayede CAMWorks müşterileri daha kaliteli ürünleri pazara daha hızlı ve düşük maliyetle çıkarmış olur.

Ayrıca SOLIDWORKS® CAM ürünü, CAMWorks, yani ilk SOLIDWORKS altın ortak CAM ürünü, tarafından geliştirilmiştir. CAMWorks'ün benzersiz SOLIDWORKS integrasyonu, kural tabanlı işleme altyapısı ve unsur tanıma ile işleme özellikleri sayesinde her zaman rakiplerinizden bir adım daha önde olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

CAMWorks 1998 yılından beri SOLIDWORKS yazılımına ilk altın ortak CAM çözümüdür. CNC programınızı otomatik veya sizin kontrolünüzde oluşturmak için 3D SOLIDWORKS modeliniz üzerinden tüm unsur ve tolerans verilerini doğrudan kullanır. Otomatik unsur tanıma (AFR) özelliği sayesinde 3D katı modeliniz üzerinden 20'den fazla farklı tip prizmatik unsuru otomatik olarak tanır ve programlama sürenizi %90'a varan oranlarda kısaltır.

Patentli TechDB teknolojisi sayesinde işletmenizdeki talaşlı imalat tecrübenizi kütüphane olarak saklamanızı ve yeni işlerde tekrar kullanmanızı sağlar. Bu sayede programlama süreleriniz %80 düşer ve işletme içerisindeki tecrübeyi saklamış olursunuz.

CAMWorks Virtual Machine sayesinde G-Code tabanlı makina simülasyonu yapabilir ve böylece oluşabilecek hataları baştan önlemiş olursunuz.

CAMWorks 3 Eksen Frezeleme
CAMWorks 2.5 Eksen Frezeleme
CAMWorks Torna
CAMWorks Shopfloor