abk teknik solidworks

NestingWorks

NestingWorks

Verimli ve Akıllı Tasarımlar

NESTINGWorks sac veya diğer düzlemsel parçaların (ahşap, kağıt...) stok tasarımı ve dizilimi için SOLIDWORKS içerisindeki en yeni 3D tasarım aracıdır. Tek pencere kullanımı ve kullanım kolaylığı sayesinde hem çok hızlı tasarımlar yapabilir hem de üretimde kullanacağınız malzemede tasarruf sağlarsınız.

NESTINGWorks yazılımı,  pazarda en hızlı ve en verimli nesting çözümü olarak bilinen NESTLib® true-shape 3D teknolojisinin bir ürünüdür. NESTINGWorks yazılımı ile ürün tasarımcıları kullanılacak malzeme miktarlarını tasarım sırasında kontrol ve optimize edebilirler.
Üretim sırasında da ellerindeki malzemeden maksimum sayıda parçayı nasıl üreteceklerini dakikalar içerisinde zaman kazanarak ve kullanılacak malzemeyi minimize ederek hesaplayabilirler.

NESTINGWorks temel özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

- TrueShape Nesting
Parçaları malzeme üzerine gerçek şekilleri ile yerleştirir ve optimize eder. Birçok farklı nesting programı ise parça etrafına bir prizma kutu çizip daha sonra bu kutuları yerleştirdiği için bu tip yazılımlarda çok fazla malzeme boşuna harcanması söz konusudur. 

- Kullanıcı tanımlı malzeme yönü (Grain) tanımlama
Birçok tasarım ve üretim için çok önemli olan konulardan bir tanesi de malzemenim üretim yönüdür. NESTINGWorks içerisinde siz malzeme yönünü belirtebilir ve bu bilgiyi de dikkate alarak dizilim yaptırabilirsiniz.

- Farklı kalınlıktaki parçaların dizilmesi
Birçok montaj  farkı kalınlıktaki parçaları içerir. NESTINGWorks montaj içerisindeki farklı kalınlıktaki parçaları kalınlıklarına göre gruplar ve dizilimi bu gruplamaya göre yapar. Böylece zaman kaybetmezsiniz.

- Parça bazında yerleşim (Part-in-Part)
Malzeme kullanımını maksimize etmek için önce büyük parçaları yerleştirip daha sonra kalan boşluklara küçük parçaları yerleştirme özelliğidir. Bu sayede hurdaya gidecek kısımlardan küçük parçalarınız imal edilir ve daha az malzeme kullanmış olursunuz.

- Tam SOLIDWORKS uyumluluğu
SOLIDWORKS ile tam entegre çalıştığı için tasarımlarınızda herhangi bir değişiklik olduğunda tüm dizilim ve yerleştirmeleriniz otomatik olarak güncellenir. Aynı işi defalarca yapmak zorunda kalmazsınız.

- Diğer üretim sistemleri ile uyumluluk
NESTINGWorks 3D SOLIDWORKS montaj dosyaları oluşturduğu ve içerisinde çalıştığı için tüm verileri iletişim için kullandığınız tüm sistemlere aktarabilirsiniz.

NESTINGWorks Genel