abk teknik solidworks

SOLIDWORKS PDM Servisi


SOLIDWORKS PDM Kurulumu
ABKTeknik sizlere SOLIDWORKS PDM sisteminizin doğru şekilde kurulacağından ve sizin işinize uygun şekilde optimize edilip devreye alınacağından emin olacağınız implementasyon hizmeti sunar.

SOLIDWORKS PDM Denetleme
Uzman PDM ekibimiz sizlere benzersiz bir SOLIDWORKS PDM kontrol hizmeti sunup en yüksek verimlilik ile kullanıp kullanmadığınızı test edebilir.

SOLIDWORKS PDM Yükseltme
Eğer SOLIDWORKS PDM yazılımınızı güncelliyor yükseltiyorsanız ve kayıpsız bir geçiş ten emin olmak istiyorsanız bu tam size göre bir servis. Ürünler arası veya versiyonlar arası yükseltmeler için yanınızdayız.

SOLIDWORKS PDM Servisi

Verilerinizin en önemli varlığınız olduğunu biliyoruz. Verilerinizin yönetilmesi, güvenlik altında tutulması ve verimli kullanımının sağlanması gerekiyor. Verilerinizin önemli olduğunu bilen güvenilir bir çözüm ortağınız çok önemli. 

Aşağıda ABKTeknik'i seçmenizi sağlayacak birkaç neden bulabilirsiniz:

- Tecrübeli PDM Teknik Ekibi: PDM teknik personelimiz konusunda uzmanlık eğitimlerini almış sertifikalı uygulama mühendislerinden oluşmaktadır. Şimdiye kadar birçok farklı boyutta müşterilerimizde kurulum ve uygulamalar yapmış tecrübeli bir ekibin rehberliğinde ilerlemenin huzurunu yaşayacaksınız.

- Uygun ve Kullanışlı Hizmet: SOLIDWORKS PDM servislerini dilerseniz kendi lokasyonunuzda, dilerseniz bizim eğitim salon ve ofislerimizde, dilerseniz de online olarak alabilirsiniz. Bu sayede sizin için en verimli çalışma şeklimizi siz belirlersiniz.

SOLIDWORKS PDM Implementasyon Genel Bakış:

ABKTeknik SOLIDWORKS PDM implementasyon hizmetini alarak ekibimizden tecrübeli bir SOLIDWORKS PDM profesyonelinin tecrübelerinden faydalanma imkanı bulacaksınız. Alınacak hizmetin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.:

1- Proje planlama toplantısı: İstenenleri, hedefleri ve zaman planlamasını yapmak için ön toplantı.
2- Yükleme ve Devreye Alma: SQL kurulumu, PDM server kurulumu, girişlerin oluşturulması, yedekleme prosedürünün oluşturulması
3- PDM Vault Konfigürasyonu: Ana kartların oluşturulması (6 kart ve 20 alt değişkene kadar), ürün-proje-kütüphane yapılarının tanımlanması
    - Şablon oluşturma 
    - Temel grup izinlerinin tanımlanması
    - Revizyonların tanımlanması
    - İş akışı onay mekanizmasının tanımlanması (Maksimum 10 durum)
    - Email/uyarı sisteminin kurulması
    - Arama kartlarının oluşturulması
    - Revizyon, parça numaraları, dosya verileri ve iş akışının kontrolü
4- Kullanıcıların Eğitim ve bilgilendirilmesi (#3 bittikten sonra)
    - 1 saatlik genel sunum (soru cevap yok, maksimum 15 kullanıcı)
    - Temel fonksiyonlara odaklanma
5- Implementasyon Sonrası Destek: Uzman uygulama mühendisi 1 hafta boyunca uzaktan destek verecek ve sistemin doğru devreye lındığından emin olacak.
    Ekip içerisinden gelecek sorulara cevap verecek.

Normal şartlar altında tipik bir PDM kurulumu 3 gün sürecektir. Fakat ekip büyüklüğüne ve kullanımı istenen özelleştirilmiş yapılara göre bu süre değişkenlik gösterebilir. Lütfen PDM uzmanlarımızdan detaylı bilgi almak için toplantı talep edin.

SOLIDWORKS PDM Denetleme Detayları:

Verilerinizin en değerli varlığınız olduğunu biliyoruz. Verileriniz güvenli bir şekilde saklanmalı ve en verimli şekilde kullanılmalı. Bundan emin olmak için de sisteminizin sağlıklı bir şekilde çalışıp çalışmadığı düzenli aralıklarla kontrol edilmeli.

Sisteminizde aşağıdaki kontrolleri yapıyoruz.

- Düzenli SOLIDWORKS PDM Vault Database ve Arşiv yedeklerinin kontrolü
- Microsoft SQL Server log dosyalarının kontrolü
- MS SQL Server bakım planlarının doğru ve düzenli çalışıp çalışmadığının kontrolü
- Network yapısının kontrolü
- HDD kapasitesinin ve performansının kontrolü
- Mevcut PDM iş akışlarının ve data kartlarının gözden geçirilmesi
- Mevcut BOM yapısının gözden geçirilmesi
- PDM Status Report çalıştırılması ve hataların kontrolü
- Güncellemelerin kontrolü

Standard bir kurulum için 1 gün sürecek bu kontrolü düzenli olarak yaptırmak sisteminizin güvenli ve sürekli şekilde çalışmasını garanti altına alacaktır.