abk teknik solidworks

SOLIDWORKS CAM


SOLIDWORKS CAM Standard
SOLIDWORKS CAM Standard size SOLIDWORKS tasarım ortamını terk etmeden hızlı bir şekilde freze parçalarınızı ve/veya parçalarınızın konfigürasyonlarını programlamanızı sağlar. Tolerans tabanlı işleme (TBM) ve aynı zamanda firma standardlarınızı oluşturmanızı sağlayacak tüm seçeneklere ulaşım sağlar. 2-2.5 eksen frezeleme işlemlerini SOLIDWORKS CAD ortamı içerisinde yapabilirsiniz.

SOLIDWORKS CAM Professional
SOLIDWORKS CAM Professional, arttırılmış programlama yetenekleri ile SOLIDWORKS CAM Standard'ın özelliklerinin üzerine kuruludur. Ek özellikler olarak; Yüksek hızda işleme (HSM), konfigürasyonlar, montaj ortamında işleme, tornalama ve 3+2 eksen pozisyonlamalı işlemeyi de içerir. Mevcut CAD paketiniz üzerine ekleyebileceğiniz CAM ürünüdür.

SOLIDWORKS Machinist Professional
SOLIDWORKS Machinist Professional, SOLIDWORKS parça ve montajlarıyla (PA) birlikte SOLIDWORKS CAM Professional özelliklerini sunarak kullanıcıya işleme sürecinde kullanılan fikstürleri ve diğer üretim bileşenlerini içeri aktarma ve tasarlama imkanı sağlar. Dik işleme ve torna tezgahlarınızı pratik bir şekilde programlayacağınız CAD/CAM paketidir.

SOLIDWORKS CAM

SOLIDWORKS® CAM, tam entegre tecrübe tabanlı teknolojisi sayesinde tasarım ve imalat işlemlerini tek sistem altında toplar ve tasarımcıların işlemin ön aşamalarında doğabilecek hataları görmesini sağlar. Bu sayede istenmeyen maliyetler oluşmadan engellenmiş olur ve ürün pazara planlandığı şekilde sürülebilir. 3B CAD tasarım kabiliyetlerindeki zenginlik sayesinde ürün geliştirme sürecini hızlandırır, hata ihtimalini azaltır, CNC programlama gibi sürekli tekrarlanan işleri daha pratik hale getirdiği için maliyetleri azaltır. Tecrübe Tabanlı İşleme (KBM) siz programladıkça işleme şeklinizi öğrenip sürekli tekrarlanan işlemlerde zaman kazanmanızı ve maliyet düşürmenizi sağlar.

SOLIDWORKS® CAM, sadece bilinen birçok CAD geometrisini tanımakla kalmaz ayrıca CAD model içerisindeki bu unsurların ne kadar imal edilebilir olduğunu da anlar, hatta bu imalatın ne kadar maliyeti olacağını da hesaplar. Otomatik olarak modeliniz üzerine en uygun imalat stratejilerini uygular. Bu sayede sadece hızlanmakla kalmaz aynı zamanda imalatınızı standart hale getirmiş olursunuz. SOLIDWORKS® CAM ayrıca teklif verme sürecinizi otomatikleştirmenizi sağlayıp daha hızlı hareket etmenizi ve maliyetlerinizi azaltmanızı sağlar. 

Model Tabanlı Tanım (MBD-Model Based Definition) verisi okunarak doğru yöntem ve toleranslarda işleme yapılması sağlanmış olur. Otomatik unsur tanıma yöntemi ile işleme sayesinde de prizmatik parçalar çok hızlı ve standardize edilmiş yöntemler ile verimli bir şekilde işlenir. 

NEDEN SOLIDWORKS CAM İMALATINIZ İÇİN ÖNEMLİ

SOLIDWORKS CAM Seçmeniz İçin 10 Sebep

SOLIDWORKS 2018 versiyonu piyasada olduğu günden bu yana SOLIDWORKS CAM de kullanıcıları ile buluştu. O gün itibari ile de SOLIDWORKS kullanıcıları kendi yazılımları içerisinde tasarım ve imalat döngüsünün tüm araçlarını aynı arayüz içerisinde kullanma şansını buldu.

Aşağıda neden SOLIDWORKS CAM sorusuna 10 cevap bulabilirssiniz.

#1 TECRÜBE TABANLI İŞLEME

SOLIDWORKS CAM içerisinde gelen Tech Database ile kullanıcılar tecrübe tabanlı işleme teknolojisinin tüm avantajlarından yararlanma imkanı bulurlar. Bu teknoloji firmalara CAM yazılımını kendi imalat gereksinimlerine göre değiştirme ve düzenleme imkanı sunar. Tech DB firmaların takımlar ve makina bilgileri dahil tüm özelleştirdikleri işleme teknolojilerini daha sonraki işlerindeki parçalara uygulanabilecek şekilde saklamalarını, daha sonra da tekrar tekrar kullanmalarını sağlar. 

Bu sayede programlama süresi kısalmış, bir parçada edinilmiş tecrübe imalatın devamına da yansıtılmış olur. Eğer bir parçada çalışan ve mükemmel sonuç veren bir strateji geliştirdiyseniz neden benzer bir parçada aynı işleme stratejisini bulmak veya tekrar tanımlamak zorunda kalasınız. SOLIDWORKS CAM tecrübe tabanlı işleme teknolojisi sayesinde imalat tecrübeniz her zaman artarak yazılımınız içerisinde yanınızda...


#2 OTOMATİK UNSUR TANIMA

SOLIDWORKS CAM Otomatik Unsur Tanıma (AFR) teknolojisi içerir. Otomatik Unsur Tanıma teknolojisi kullanıcının modeldeki prizmatik unsurları hızlı bir şekilde analiz etmesini ve önceden tanımlanmış stratejileri uygulamasını sağlar. Unsur Tanıma Teknolojisi SOLIDWORKS modellerini tanıdığı gibi import tüm geometrilerde de çalışmaktadır. SOLIDWORKS CAD ortamında açtığınız tüm modellerinize uygulanabilir.

#3 İLERİ 3 BOYUTLU UNSUR TABANLI İŞLEME

Geometriniz karmaşık ve AFR tarafından tanımlanamaz olsa bile çoklu yüzey unsurları oluşturup daha önceden Tech DB içerisine kayıt etmiş olduğunuz stratejileri bu unsurlara uygulayabilirsiniz. Bu sayede çok karmaşık parçaları dahi hızlı ve kolay şekilde programlayabilirsiniz.

#4 BENZERSİZ CAD İNTEGRASYONU
SOLIDWORKS CAD ortamı içerisinde aynı arayüzde çalıştığınız için parçanın tasarımdan imalata tüm yaşam döngüsünü aynı platform üzerinde takip edebilirsiniz. Bu sayede tasarım değişiklikleri, dosya tipi problemleri ve uyumluluk sorunları gibi birçok problemi de ortadan kaldırmış olursunuz.

#5 TAM MODEL VE TAKIMYOLU UYUMLULUĞU


Tasarım yaptığınız CAD ortamında doğrudan CAM yaptığınız için takımyolu oluşturulduğunda CAD modeliniz ve CAM variniz arasında doğrudan bir bağlantı oluşur. Bu sayede tasarım modeliniz değiştiğinde CAM veriniz de otomatik olarak güncellenecektir. Model değişikliklerinden ve tasarım revizyonlarından kaynaklanan potansiyel hataların tamamını ortadan kaldırmış olursunuz.

#6 YÜKSEK PERFORMANSLI TAKIMYOLLARI


Volumill teknolojisi sayesinde kullanıcılar 2.5 eksen ve 3 eksen kaba işlemlerini yüksek hızda tanımlayabilirler. Bu sayede işleme süreleri %80 gibi oranlarda kısalabilir ve verimlilik artmış olur. Aynı zamanda takım ömrü ve tezgah ömrü de uzayacaktır.

#7 TAKIMYOLU ve MAKİNA SİMÜLASYONU

Ne programladığınızı doğru olarak simüle etmek sizi maliyetli olabilecek birçok hatadan kurtarır. İyi bir simülasyon ile oluşabilecek yanlış işlemeleri veya çarpmaları bilgisayar ekranında kontrol edebilir ve düzeltebilirsiniz. Fikstürleri, bağlama aparatlarını ve tüm iş parçası elemanlarını simülasyona dahil edip hassas bir kontrol yapabilirsiniz. Bu sayede hurda oranlarınız azalır ve makinanızda oluşabilecek hataları oluşmadan engellemiş olursunuz.

#8 KOMPLE CAM ÇÖZÜMÜ

SOLIDWORKS CAM sahibi olduğunuzda hem CAD hem de 2.5 eksen freze, 3 eksen freze, 4/5 eksen freze, torna, c eksen torna, nesting gibi tüm ihtiyaç duyabileceğiniz çözümü tek paket altında bılabilir ve sağlayıcınızdan tam destek alırsınız. 

#9 İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ TÜM CAD ÇÖZÜMLERİ ELİNİZİN ALTINDA

SOLIDWORKS CAM kullanıcıları içerisinde çalıştıkları SOLIDWORK CAD platformunun tüm tasarım kabiliyetlerini ihtiyaç duydukları her an kullanabilirler. Programlama sırasında işinizi kolaylaştıracak tüm araçlar her an elinizin altında olur.


#10 KULLANMASI KOLAY ÖĞRENMESİ KOLAY

AFR ve Tech DB tüm işleme ve programlama sürecinizi kısaltır ve verimliliğini arttırır. Tek platformda CAD ve CAM işlemlerinizi yapıyor olmanız ayrı ayrı arayüzler ve komutlar öğrenmeniz gereksinimini ortadan kaldırır ve hızlı şekilde SOLIDWORKS CAD/CAM ortamını öğrenip kullanmaya başlarsınız. Hızlı ve kolay kullanımı, TÜRKÇE arayüzü ve alacağınız kuvvetli teknik destek ile birkaç gün içerisinde parçalarınızı tasarlayıp imal etmeye başlayabilirsiniz.

 

22 Dakikada SOLIDWORKS CAM
SOLIDWORKS CAM 2019