abk teknik solidworks

SOLIDWORKS Flow Simulation


AKIŞ ANALİZİ
SOLIDWORKS Flow Simulation, sonuçları kullanarak optimizasyon gerçekleştirmenizi sağlayan "eğer şöyle olsaydı" çalışmaları ile ürün performansını hesaplamak için Sonlu Hacim Yöntemini (FVM) kullanan genel bir parametrik akış analizi aracıdır.

HVAC MODÜLÜ
HVAC sistemlerini ve radyasyon olaylarını analiz etmek için özel ısıtma, soğutma ve havalandırma araçları.

ELEKTRONİK SOĞUTMA MODÜLÜ
Elektronik Baskı Devre Kartı (PCB) ve kapalı tasarımlarının doğru termal analizi için özel termal yönetim çalışması simülasyon araçları.

SOLIDWORKS Flow Simulation

SOLIDWORKS Flow Simulation, sonuçları kullanarak optimizasyon gerçekleştirmenizi sağlayan "eğer şöyle olsaydı" çalışmaları ile ürün performansını hesaplamak için Sonlu Elemanlar Yöntemi (FEM) kullanan genel bir parametrik akış analiz yazılımıdır.

SOLIDWORKS Flow Simulation uygulaması, tasarımınızın başarısı için son derece önemli olan sıvı akışını, ısı aktarımını ve sıvı kuvvetlerini hızla ve kolayca simüle etmenizi sağlar ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği tekniğindeki zorlukları ortadan kaldırır.

SOLIDWORKS Flow Simulation ile tasarımınızın başarısında kritik rol oynayan sıvı akışını, ısı transferini ve akışkan kuvvetlerini etkin biçimde analiz edebilirsiniz. Mühendislik amaçları çerçevesinde, SOLIDWORKS Flow Simulation hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) karmaşıklığını ortadan kaldırır ve Ürün Mühendislerinin eşzamanlı mühendislik yaklaşımında kendi teknik kararlarını verirken CFD öngörülerini kullanmalarına olanak tanır.

SOLIDWORKS® Flow Simulation, SOLIDWORKS 3D CAD içine yerleştirilmiş, ürün performansını ve yeteneklerini hesaplamak için tasarımlarınızda ve çevresinde sıvı ve gaz akışını hızlı ve kolay bir şekilde analiz etmenizi sağlayan sezgisel bir Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD) çözümüdür.

 

 

SOLIDWORKS Flow Simulation İlk Bakış Tanıtımı
SOLIDWORKS Flow Simulation 2019 Tanıtım
SOLIDWORKS Flow Simulation- Sanatsal CFD Gösterimi