abk teknik solidworks

SOLIDWORKS MBD

SOLIDWORKS MBD

SOLIDWORKS MBD (Model Based Definition), SOLIDWORKS için entegre bir teknik resimsiz üretim çözümüdür. Geleneksel 2B çizimlerin yerine, SOLIDWORKS MBD üretim sürecine doğrudan 3B olarak rehberlik ederek üretimi kolaylaştırır, döngü süresini kısaltır, hataları azaltır ve endüstri standartlarını destekler.
 
Boyutlar, toleranslar, model verileri, yüzey kaplaması, kaynak sembolleri, Malzeme Listesi (BOM), tablolar, notlar ve diğer gösterimler gibi 3B Ürün İmalat Bilgilerini (PMI) tanımlayın.
3B PMI bilgilerini 3B modellerle birlikte temiz, yapısal ve kolay arama yapılabilen bir şekilde düzenleyin.
3B çıktı şablonlarını birden çok değişken [mühendislik çizimleri ve teklif talebi (RFQ) gibi] ve departman [Operasyon, Üretim, Kalite ve Satın Alma gibi] için özelleştirin.
 
SOLIDWORKS MBD, size önceden tanımlanmış kapsamlı şablonlar sunar. 3D dosya şablonunun düzenini (şirket veya bölüm logoları, 3D görünüm penceresi ve küçük resimler, metin açıklamaları, meta özellik bağlantıları ve tablolar gibi) isteğinize göre özelleştirilebilirsiniz. Bu şablonları üretim, operasyon, kalite, tedarik vb. tüm bölümler için iç ve dış süreç yönergeleri olarak kullanılabilirsiniz.
 
SOLIDWORKS MBD ile imalat bilgilerini tanımladığınız 3D modelinizi, eDrawings ve 3D PDF dosyaları gibi yaygın şekilde kabul edilen dosya formatlarında dışarı aktarabilirsiniz. eDrawings dosyaları, ücretsiz bir eDrawings Viewer’da açılabilir. 3D PDF dosyaları aralarında Adobe Reader programının da bulunduğu çeşitli ücretsiz araçlar kullanılarak görüntülenebilir. Böylece mühendislik notları, malzeme listesi ve zengin meta özellikler gibi ilişkisel bilgiler sağlamaya ek olarak, yatay kaydırma, yakınlaştırma, döndürme, ölçme, kesit alma özellikleri ile modelinizi 3D olarak keşfedebilirsiniz.
SolidWorks MBD İlk Bakış