abk teknik solidworks

SOLIDWORKS Plastics


SOLIDWORKS Plastics Standard
SOLIDWORKS Plastics Standard ile plastik parçaların dolum sürecini analiz ederek, parçaların dolup dolmayacağını, dolum süresini, birleşme çizgisi yerlerini, hava kabarcığı yerlerini, dolum basıncı, kalıp kuvveti gibi parametreleri elde edebilir; imalat öncesi plastik parça tasarımlarının imal edilebilirliğini test ederek optimum tasarımı elde edebilirsiniz.

SOLIDWORKS Plastics Professional
Enjeksiyon kalıbı tasarlayanlar için, tek gözlü veya çok gözlü kalıpları, yolluk ve yolluk girişlerini tanımlayarak kolayca analiz etmelerine olanak sağlar. Ayrıca SOLIDWORKS Plastics Professional ile yolluk dengeleme çalışması yapabilir ve çevrim süresini ön görebilirsiniz.

SOLIDWORKS Plastics Premium
SOLIDWORKS Plastics Professional paketine ek olarak, soğutma kanalı analizi yapabilir ve parçaların çarpılmasını analiz edebilirsiniz. Plastics Premium ile soğutma kanalını optimize ederek çevrim sürelerini azaltabilir, parça ve kalıp tasarımlarınızı optimize ederek üretim maliyetlerini azaltabilirsiniz

SOLIDWORKS Plastics

SOLIDWORKS Plastics ile plastik parçalarınızın tasarımının doğru olup olmadığını, kalıp tasarımınızın doğru olup olmadığını ve kalıptan çıkacak ürünün istenen kalitede olup olmayacağını test edebilirsiniz. 

SOLIDWORKS Plastics analiz yazılımını kullanarak plastik parça ve enjeksiyon kalıp tasarımının erken aşamalarında olası üretim hatalarını tahmin edebilir ve önleyebilirsiniz. Plastik parça veya kalıp tasarlayan şirketler kaliteyi iyileştirebilir, maliyetli kalıp onarımından kaçınmak ve ürünü piyasaya çıkarma süresini kısaltabilirler.
SOLIDWORKS Plastics ile plastik parçalarınızın dolum süresi, birleşme çizgileri, yolluk analizi, soğutma analizi, çarpılma, kalıp kapama kuvveti, enjeksiyon basıncı gibi konularda birçok mühendislik problemlerini test edebilirsiniz.
SOLIDWORKS Plastics ile yaptığınız analizlerin sonuçlarını görselleştirebilirsiniz. Özelleştirilebilir 3 boyutlu grafiklerle bir dolum analizindeki akışın ilerleyişini görselleştirebilir, bu sonuçları hareketlendirebilirsiniz. Microsoft ürünleri ile yaptığınız analizlerin raporlarını oluşturabilir, kolayca başkaları ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca, e-drawings’ i kullanarak, analiz sonuçlarını 3 boyutlu olarak paylaşabilirsiniz.
Plastik parçaların dolum ve ütüleme süreçlerini gerçekleştirirken, aynı zamanda soğutma kanalını tasarlayarak, kalıbınızın soğuma kabiliyetini analiz edebilir; analiz sonucunda soğutma sonu kalıp sıcaklığı, soğuma süresi, çevrim süresi gibi parametreleri elde edebilirsiniz. Böylece, sadece parçalarını değil aynı zamanda kalıbınızı da test ederek en doğru tasarımı elde edebilirsiniz.
SOLIDWORKS Plastics ile aynı zamanda plastik parçaların dolum, ütüleme ve soğutma süreçlerinin analizinden sonra parçaların çarpılmalarını, kalıntı gerilmeleri, çökme bölgelerinde ki izleri kolayca elde edebilirsiniz. Böylece hem parça tasarımının hem de yolluk ve soğutma kanalı tasarımının çarpılma üzerindeki etkilerini gözlemleyebilir, en doğru parça ve kalıp tasarımını elde edebilirsiniz.
SolidWorks Plastics İlk Bakış
SOLIDWORKS Plastics Yenilikleri
SOLIDWORKS Plastics ve Aile Kalıbı