abk teknik solidworks

SOLIDWORKS PDM


SOLIDWORKS PDM Standard
SOLIDWORKS PDM Standard aynı coğrafi konumdaki daha küçük çalışma grubu ortamları için yeni bir veri yönetimi çözümüdür. SOLIDWORKS Professional ve Premium ile birlikte verilen SOLIDWORKS PDM Standard SOLIDWORKS ve DraftSight kullanıcılarının kolayca ve etkin biçimde kendi verilerini düzenlemesini ve yönetmesini sağlar. SOLIDWORKS PDM Standard ihtiyaçlar doğrultusunda kolayca SOLIDWORKS PDM Professional'a yükseltilebilir.

SOLIDWORKS PDM Professional
SOLIDWORKS PDM Professional büyük küçük her kuruluş için tam özellikli bir veri yönetimi çözümüdür. SOLIDWORKS PDM Professional ekibinize dosya, parça ve çizimleri kolayca bulma ve amaçlarını belirleme, tasarım bilgisini paylaşma, iş akışında otomasyon sağlama ve üretimin daima doğru sürüm ile çalıştığından emin olunmasına destek olur.

SOLIDWORKS PDM

SOLIDWORKS Product Data Management (EPDM) büyük küçük her kuruluş için tam özellikli bir veri yönetimi çözümüdür. SOLIDWORKS PDM ekibinize dosya, parça ve çizimleri kolayca bulma ve amaçlarını belirleme, tasarım bilgisini paylaşma, iş akışında otomasyon sağlama ve üretimin daima doğru sürüm ile çalıştığından emin olunmasına destek olur.

SOLIDWORKS PDM, SolidWorks uygulamalarıyla sıkı bir şekilde entegre tek ve kolayca dağıtılabilen bir çözüm ile tasarım verilerinizi ürün geliştirme ekibiniz için yönetir ve senkronize eder. Entegre izleme ve sürüm kontrolü işlevleriyle 3B tasarım deneyiminizin kapsamını genişletir, tasarımlarda iş birliği sağlar ve tasarım verilerini otomatik olarak korursunuz.

Tasarımdan imalata kadar dosyalarınızın onay süreçlerini iş akışları ile yönlendirebilir ve iş akışınızdaki her bir durum için kullanıcılara özel yetkiler tanımlayabilirsiniz. Dosyalarınız iş akışlarında onay aldıkça belirlenen kişilere otomatik bildirimler gönderilir ve dosyalar dijital olarak imzalanır. Böylece teknik resimlerdeki çizen, kontrol eden, onaylayan gibi alanlar otomatik olarak doldurulur. SOLIDWORKS PDM Professional ile Standard paket yeteneklerine ek olarak bildirimlerde SMTP mail desteği gelmekte ve projeleriniz onaylandığında teknik resimleriniz pdf, dxf gibi formatlara, parça ve montajlarınız parasolid, step, igs, jpg gibi birçok formata otomatik olarak çevrilebilmektedir.

Görevleri ve iş akışlarını otomatikleştirmek, bireylere ve takımlara, işlerini daha hızlı yapma olanağı sağlar. SOLIDWORKS PDM 2019, yalnızca tasarımda değil, aynı zamanda kalite, teknik iletişim ve daha fazlasında yararlanabileceğiniz ileri otomasyon işlevselliği sunarak bunu geliştirir.

SOLIDWORKS PDM'deki yapılandırılması kolay iş akışları, elle kullanım gerektirmeyen otomasyon için en önemli unsurdur. Yeni görev türleri PDM kasasındaki bir seçenekten yürütülebilir veya kaynak CAD dosyası bir iş akışına geçirildiğinde otomatikleştirilebilir.

Bildirimler artık koşullara bağlı olarak gönderilebilir. Bildirim alan paydaşlar sorunları işaretleyebilir ve web portalından geri gönderebilir.

PDM'de kullanıcılar oluşturmak, kullanıcıları Windows Active Directory'den içe aktararak otomatikleştirilebilir ve dışarıdan bir üreticiyle çalışıyorsanız Active Directory'de bulunmasalar dahi yerel kullanıcıları artık kasaya ekleyebilirsiniz.

Kullanıcı adları artık, arama gerçekleştirirken varsayılan değer olarak kullanılabilir. Örneğin, teknik yazarların SOLIDWORKS Composer projelerini, uygulamalarından ayrılmadan bulmaları, tamamlamaları ve kontrol etmeleri artık her zamankinden daha kolaydır.

SOLIDWORKS Inspection, benzer entegrasyona sahiptir ve PDM veri kartından projeye ve yayınlanmış raporlara özellikler uygular, bu da veri girişinin tekrarlanmasını engeller.

Deneyimli PDM kullanıcıları da günlük faaliyetlerini gerçekleştirirken avantajlı olacaktır. Kasada çalışmak, Kullanıldığı Yer, İçerir ve BOM sekmelerinde bulunan tam dosya kısayol işlevleri sayesinde çok daha kolay hale gelmiştir. Ve SOLIDWORKS Teknik Resimleri düzenlenirken Veri Kartı özellikleri, eklendiklerinde artık yeni sayfalara otomatik olarak uygulanabilir ve bu da daha fazla zaman tasarrufu sağlar.

SOLIDWORKS PDM'de yapılan iyileştirmelerle, projelerinizi daha hızlı tamamlayabilmek için görevlerinizi ve iş akışlarınızı otomatikleştirmek, artık her zamankinden daha kolay.

 

SolidWoks PDM İlk Bakış