abk teknik solidworks

SOLIDWORKS Simulation


SOLIDWORKS Simulation Standard
Doğrusal statik analiz, zaman tabanlı hareket ve yorulma analizi ile sanal bir test ortamı sunan SOLIDWORKS Simulation Standard, SOLIDWORKS 3D CAD gömülü bir çözümle sık karşılaşılan mühendislik sorunlarını çözebilmenize olanak sağlar.

SOLIDWORKS Simulation Pro
Ürün Mühendislerine frekans (doğal frekanslar ve mod şekli), burkulma, termal, düşme testi, optimizasyon, olay tabanlı hareket analizi (süreç ve görev iş akışı için montaj hareketi analizi) ve basınçlı kap etütleri ile güçlü bir sanal test ortamı sunan SOLIDWORKS Simulation Professional mühendislere oldukça geniş fiziksel koşullar altında ürünlerinin performansını değerlendirme olanağı sağlar.

SOLIDWORKS Simulation Premium
Simulation Professional ve Simulation Standard kabiliyetlerine ek olarak, SOLIDWORKS Simulation Premium ile tasarımlarınızı dinamik yüklemelere karşı test edebilir, aşırı yüklemeler sonucu oluşan deformasyonları, kalıntı gerilme ve kalıcı deformasyonları inceleyebilir ve kompozit, kauçuk ve plastik malzemeleri analiz edebilirsiniz

SOLIDWORKS Simulation

SOLIDWORKS Simulation ürün mühendislerine sanal ortamda lineer statik, zaman tabanlı hareket ve yorulma simülasyonları yapmasına, bu sayede de SOLIDWORKS 3B CAD yazılımına entedre bir çözüm ile temel mühendislik problemlerine cevap vermelerini sağlar. The Trend Tracker kabiliyeti ve Design Insight özelliği tasarım sırasında optimum tasarım değişikliklerini takip etmelerini sağlar. SOLIDWORKS Simulation Standart çözümü mühendislerin ürünlerinin doğru şekilde çalışıp çalışmayacaklarını ve ne kadar dayanıklı olacaklarını, ömürlerinin ne kadar olacağını anlamalarına yardımcı olur.
 
SOLIDWORKS ürün tasarımlarınızı test etmeniz için size sanal olarak gerçek dünya şartlarını sağlamanıza olanak veren bir takım simülasyon paketleri sunar. Performans değerlendirmesi yaparken ve de ürün kalite ve güvenliğini geliştirici kararlar alırken,tasarım süreci boyunca, dayanıklılık, dinamik tepki, sıcaklık, basınç ve hatta sıvı dinamiği gibi geniş bir parametreler aralığında test etme şansına sahipsiniz. Simülasyon, üretime girmeden önce ihtiyacınız olan prototip sayısını azaltarak maliyeti düşürür ve piyasaya ulaşma hızını arttırır.

SOLIDWORKS Simulation Premium yazılımı ürün dayanıklılığını test edebilen ve doğrusal olmayan simülasyonları ve dinamik tepki ve dinamik yükleme simülasyon araçlarını içeren ilave özellikleriyle Simulation Professional’ın derinliğini destekleyen eksiksiz bir simülasyon özellikleri aralığı sunar.
 
SOLIDWORKS Simulation Tasarımdan Analistliğe
SOLIDWORKS Simulation Topoloji Optimizasyonu
SOLIDWORKS Simulation Dağıtılmış Yükleme